Stratasys i Shapeways – partnerstwo na najwyższym poziomie

Coraz częściej możemy obserwować zacieśnioną współpracę pomiędzy firmami zajmującymi się drukiem 3D. Wszystko po to, aby jeszcze szybciej i efektywniej rozwijać branżę i oferować klientom najwyższą z możliwych jakość wydruku. Niedawno mogliśmy usłyszeć o podjęciu ścisłej współpracy dwóch bardzo znanych firm – Stratasys i Shapeways. W jakim celu firmy te połączyły swoje moce?

Obie firmy są bardzo dobrze znane na rynku druku 3D. Shapeways oferuje usługi drukowania 3D, z których korzystają ludzie oraz organizacje z całego świata. Firma ta ma już na swoim koncie ok. 10 milionów wydrukowanych produktów. Z firmą chcą współpracować najwięksi z poszczególnych branż. Jednym z ostatnich klientów tej firmy jest Bilogic Model – przedsiębiorstwo, które pobiera nici DNA, a następnie wizualizuje je i drukuje w celach medycznych. Stratasys to z kolei jeden z niekwestionowanych lderów branży przemysłowych drukarek 3D.

bilogic-model-3d

Pełnokolorowe, wielomateriałowe wydruki 3D

Jedną z drukarek Stratasys, która podbiła rynek, jest J750. Drukarka ta pozwala na drukowanie z wykorzystaniem blisko 360 000 kolorów. Mogą one mieć różne natężenie, a także różny stopień przejrzystości. Urządzenie posiada pojemna komorę roboczą, charakteryzuje się zaawansowanym oprogramowaniem i bardzo wysoką jakością wydruków. Nic więc dziwnego, że to ono ma się stać narzędziem wykorzystywanym do rozpowszechniania pełnokolorowych i wielomateriałowych wydruków 3D.

Stratasys i Shapeways chcą upowszechnić i rozszerzyć pełnokolorowe drukowanie 3D. Poinformowali o tym Greg Kress – dyrektor generalny Shapeways oraz Pat Carey – starszy wiceprezes ds. Sprzedaży w Ameryce Północnej dla Stratasys na targach TCT w Birmingham.

Na pewno ich współpraca ma koncentrować się na branży medycznej, ale nie tylko. Obaj zapewniają, że są otwarci na wszystkie sektory, a ich celem jest dać dostęp do bardzo zaawansowanych technologii wszystkim; przedsiębiorcom, projektantom, a nawet hobbystom.

Współpraca tych dwóch potężnych firm z całą pewnością będzie owocna. Można się spodziewać, że udostępnianie pełnokolorowego druku 3D przyniesie wiele korzyści i zwiększy zainteresowanie nim, a także poprawi ten obszar – w którym, jak obaj Panowie zgodnie mówią, można jeszcze wiele zmienić.

Więcej informacji o drukarkach Stratasys: http://www.cadxpert.com.pl/stratasys.html

Jacek Krzyśkowiec

Prawdziwy pasjonata druku 3D. Od wielu lat śledzi rozwój technologii, projektant i naukowiec. W wolnych chwilach biegacz - maratończyk.

Więcej postów