Druk 3D – najlepszy sposób na tworzenie pamiątkowych medali

Najlepszym uhonorowaniem każdego zwycięzcy – czy to zawodów sportowych, czy jakichkolwiek innych – jest oczywiście medal. Im bardziej okazały, tym wyższy prestiż zawodów, dlatego też dbałość organizatorów o tego rodzaju pamiątki, powinna być jak największa. A najlepszym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości medali pamiątkowych jest druk 3D – nowoczesna metoda tworzenia różnego rodzaju przedmiotów, z której korzystać może każdy z nas.

Drukowanie 3D to najbardziej okazały efekt

Technologia, jaką jest drukowanie 3D, umożliwia stosowanie różnego rodzaju materiałów, w tym metali – aluminium, kobaltu, chromu, niklu, a nawet tytanu czy brązu. Ten ostatni znakomicie nadaje się do tworzenia wysokiej jakości medali, które będą bardzo wytrzymałe i okazałe.

medale druk bractwo

Z czego wynika przewaga druku 3D nad innymi metodami? Przede wszystkim pozwala ona realizować najbardziej oryginalne i zróżnicowane projekty medali, zamawiane przez organizatorów imprez. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, a także najwyższej jakości materiału, możliwe jest uzyskanie pięknych, niezwykle szczegółowych zdobień oraz wielu rozmaitych efektów.

Jak wykonuje się takie medale?

Druk 3D jest metodą nieskomplikowaną, ale dającą wspaniałe efekty, o czym doskonale wiedzą specjaliści firmy CadXpert, tworzący medale na zamówienie. Pierwszym krokiem jest wykonanie projektu 3D na podstawie zdjęć i wygenerowanie pliku STL, w oparciu o który można rozpocząć drukowanie 3D. Najpierw wykonuje się wydruk próbny z żywicy, co pozwala odnaleźć wszelkie niedoskonałości i poprawić je. Kolejnymi etapami są tworzenie gumowych form, wypełnianie ich brązem i obróbka medalu. Oczywiście jest to opis bardzo skrócony – w rzeczywistości cały proces jest nieco bardziej skomplikowany.

Druk 3D daje wspaniałe efekty, czego przykładem mogą być wykonane przez firmę CadXpert pamiątkowe medale dla krakowskiego Bractwa Kurkowego – piękne i wytrzymałe, robią wrażenie na każdym. Tworzenie medali przy wykorzystaniu metody, jaką jest druk 3D z metalu, można zlecać zgodnie z indywidualnym projektem.

Jacek Krzyśkowiec

Prawdziwy pasjonata druku 3D. Od wielu lat śledzi rozwój technologii, projektant i naukowiec. W wolnych chwilach biegacz - maratończyk.

Więcej postów